Firma BUD-MASZ jako pierwsza w Polsce zaczęła produkować panele akustyczne. Wszystkie produkowane przez nas ekrany wykonane są w 100% z aluminium! Jako pierwsi otrzymaliśmy Aprobate Techniczną IBDiM.

 

Ekrany akustyczne (bariery dźwiękochłonne) jak wskazuje nazwa chronią przed hałasem dobiegającym z autostrad, czy dróg szybkiego ruchu. Mają zastosowanie szczególnie w miastach, gdzie w pobliżu budynków mieszkalnych, osiedli, działek rekreacyjnych, przebiegają drogi szybkiego ruchu czy też autostrady. Dzięki naszym barierom dźwiękochłonnym dokuczliwy i uciążliwy hałas zostaje zatrzymany w środku ekranu, dzięki czemu mieszkanie przy autostradzie przestaje być już tak dokuczliwe jak do tej pory.

Panele akustyczne BUDAN H500

Panele akustyczne BUDAN H500 są stosowane do ochrony przed hałasem komunikacyjnym (drogowym, kolejowym) i przemysłowym. Produkowane są w kilku wariantach. Najpopularniejsze z nich to wersje STANDARD oraz PA. W przypadku nietypowych projektów ekranów i obudów dźwiękochłonnych, na bazie standardowych wyrobów produkowane są także panele o parametrach akustycznych ściśle dobranych do rodzaju źródła hałasu.

1. Estetyka i duże możliwości projektowe

Panele BUDAN H500 zostały zaprojektowane tak, by obok spełnienia swojej podstawowej funkcji, zabezpieczenia środowiska naturalnego przed hałasem, spełniać również wymogi estetyczne. Innowacyjny sposób łączenia paneli ze sobą daje nie tylko możliwość montażu w układzie poziomym (tradycyjnym), ale również ukośnie, w układzie pionowym, czy też możliwość łączenia z innymi materiałami do budowy ekranów akustycznych. Panele wykonywane są zgodnie z zamówieniem odbiorcy w dowolnych wymiarach (do 5000mm) i dowolnej kolorystyce wg palety RAL.

2. Montaż ekranu

Panele BUDAN H500 zostały wyposażone we własne uszczelki stabilizujące, dzięki czemu montaż odbywa się jedynie przez wsunięcie kasety we wcześniej przygotowaną konstrukcję. Mały ciężar elementów montowanych w sposób tradycyjny umożliwia montaż bez użycia dźwigu. Panele dostarczane są na budowę w szczelnie zabezpieczonych zwrotnych paletach, dzięki czemu możliwe jest ich składowanie lub montaż bezpośrednio z samochodu.

3. Gwarancja

Producent standardowo udziela gwarancji 5 lat na parametry antykorozyjne i akustyczne. Szacunkowa żywotność ekranu właściwie zaprojektowanego i zamontowanego to minimum 50 lat.

PLIKI DO POBRANIA

Tutaj znajdziesz pliki do pobrania w formie pdf – aprobaty techniczne, instrukcje, gwarancje oraz dokładny opis. Zapraszamy do dokładniejszego zapoznania się z oferowanymi przez naszą firmę panelami.

Kontakt
BUD-MASZ
ul. 3 Maja 37
95-083 Lutomiersk
Formularz kontaktowy