PARAMETRY TECHNICZNE

Kasety aluminiowe BUDAN H500 są produkowane w dwóch wersjach:

- wersja BUDAN H500 STANDARD jednostronnie pochłaniająca z profilowanej blachy aluminiowej o grubości 1,2-1,5mm (blacha przednia perforowana) wypełniona materiałem pochłaniającym w postaci płyt z wełny mineralnej o grubości 50 mm i gęstości 100-120 kg/m3, zabezpieczona od perforowanej strony kasety welonem szklanym. Płyty z wełny mineralnej są zamocowane przy ściance perforowanej kasety.

- wersja BUDAN H500  PA dwustronnie pochłaniająca z profilowanej blachy aluminiowej o grubości 1,2-1,5mm (blachy przednia i tylna są perforowane) wypełniona materiałem pochłaniającym w postaci dwóch płyt z wełny mineralnej o grubości 50mm i gęstości 80-120 kg/m3, pomiędzy którymi jest zamocowana płyta bitumiczna. Płyty z wełny mineralnej są zabezpieczone od zewnątrz welonem szklanym.

Typy ekranów:

1. Ekrany pochłaniające
Mające najszersze zastosowanie, zbudowane z materiałów absorpcyjnych powodujących, że część fali dźwiękowej nie wraca do środowiska a jest pochłonięta przez ekran, zwane również ekranami dźwiękochłonno-izolacyjnymi, gdyż spełniają funkcje akustyczne wszystkich typów ekranów.
Zaliczamy do nich:
-  ekrany aluminiowe BUDAN H500
-  ekrany typu "zielona ściana"
-  niektóre typy ekranów drewnianych i plastikowych

2. Ekrany odbijające
Czyli takie gdzie fala dźwiękowa nie przechodzi za ekran ale jest odbijana w kierunku źródła. Ten typ ekranów może powodować pogorszenie się klimatu akustycznego po stronie źródła dźwięku poprzez nakładanie się odbitych fal.
Zaliczamy do nich:
-  ekrany betonowe
-  ekrany przeźroczyste typu LEXAN, Plexiglass
-  ekrany ceglane np. z cegły klinkierowej

3. Ekrany odbijająco - rozpraszające
Są takie ekrany, w których fala dźwiękowa nie przechodzi za ekran i jest odbijana w kierunku źródła ale jej energia zmniejsza się dzięki załamaniom fali na płaszczyźnie ekranu.
Zaliczamy do nich:
-  ekrany zrębko betonowe,
-  ekrany trocino betonowe,
-  ekrany ceramiczne,

Budowa:

 
Grubość: 122mm Grubość wełny: 50mm
Wysokość: 500mm Gęstość wełny: 110kg/m2
Długość: na życzenie klienta Perforacja: jedna strona 30% - 5mm


Ekrany akustyczne wykonujemy na zamówienie klienta. Są one docinane na dowolne długości. Dzięki technice lakierowania proszkowego, istnieje możliwość zamówienia dowolnego koloru z tabeli RAL.